Науково-практична конференція «Спільнота практиків психосоціальних інтервенцій» . Анонс заходу

28-29 березня 2024 року у м.Києві в рамках проєкту «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я» відбудеться науково-практична конференція «Спільнота практиків психосоціальних інтервенцій». Захід проводиться з нарахуванням балів БПР, провайдером виступає Громадська спілка “Коаліція за вакцинацію”.

Цільова аудиторія: медичні працівники закладів охорони здоров’я первинної ланки, клінічні психологи, психологи з 8 областей України (Київська, Житомирська, Чернігівська, Вінницька, Одеська, Тернопільська, Чернівецька та Івано-Франківська області)

  • Лікарські спеціальності: загальна практика – сімейна медицина, педіатрія, терапія, психіатрія, лікар-психолог, а також організація та управління охорони здоров’я.
  • Спеціальності молодших спеціалістів з медичною освітою: Лікувальна справа, Акушерська справа, Сестринська справа.
  • Спеціальності професіоналів з вищою немедичною освітою, які працюють в  системі охорони здоров’я: клінічна психологія.

Мета заходу: надати достовірні та актуальні дані про підходи надання психологічних послуг в системі охорони психічного здоров’я для населення України, яке зазнало негативного впливу війни. Розгляд клінічних випадків супроводу та лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги. Розгляд підходів до виявлення і допомоги людям із проблемами вживання психоактивних речовин під час війни. Обмін досвідом впровадження інтервенцій з психосоціальної підтримки в громадах.

Перелік компетентностей, які вдосконалюються:

  • Загальні компетентності: здатність вчитися і оволодівати сучасними знаннями у сфері охорони психічного здоров’я, а також застосовувати знання у практичних ситуаціях; здатність приймати обґрунтовані рішення при наданні послуг в сфері охорони психічного здоров’я; навики супроводу та лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги.
  • Комунікативні компетентності: навички застосування різних комунікативних підходів у процесі надання послуг в сфері охорони психічного здоров’я та навички комунікації з пацієнтами.

Форми і методи організації та проведення заходу:

Захід проводиться в офлайн формі за умови очної участі. На захід запрошуються фахівці, які активно працюють в сфері психічного здоров’я та залучені  до активностей проєкту «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я» з 8 областей України (Київська, Житомирська, Чернігівська, Вінницька, Одеська, Тернопільська, Чернівецька та Івано-Франківська області), а саме лікарі загальної практики – сімейної медицини, педіатри, терапевти, психіатри, лікарі-психологи, клінічні психологи, психологи, а також керівники закладів первинної медико-санітарної допомоги. Запрошення поширюється офіційним листом організаторів на керівників закладів охорони здоров’я та особисто фахівцям. Попередня реєстрація учасників. По завершенні заходу учасники заповнюють форми підсумкового контролю (тестування).

Форми підсумкового контролю: онлайн тестування.

Захід з нарахуванням балів БПР, 10 балів за участь при 80% правильних відповідей на пост тест.

Запланована кількість учасників – 70 осіб

Організатор: Проєкт «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я»

Проєкт «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я» фінансується американським народом через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID – US Agency for International Development) і виконується організацією Pact у партнерстві зі Швейцарським інститутом тропічної медицини та громадського здоров’я (Swiss Tropical and Public Health Institute (Swiss TPH)), Оверсіз Стратіджик Консалтінг (OSC), Європейський інститут політики громадського здоров’я – ЄІПГЗ та за участю Шкіл громадського здоров’я Університету Темпл, Університету Дрексель та Федерацї охорони здоров’я Філадельфії, а також громадської спілки «Коаліція за вакцинацію» на підтримку Міністерство охорони здоров’я України та Центр громадського здоров’я України.

Участь слухачів за запрошенням. 

Програма заходу за посиланням