ВАКЦИНАЦІЯ ЗНАЧНО ПІДВИЩУЄ РІВЕНЬ ЖИТТЯ ДІТЕЙ ТА ДОРОСЛИХ – СІМЕЙНА ЛІКАРКА
Сімейна лікарка Олена Кондратенко – очільниця регіонального осередку ГО “Батьки за вакцинацію”, засновниця приватного медичного центру “Медична практика для родини”, який є членом Коаліції за вакцинацію – розповіла нам, чому вона та її медичний заклад вирішили долучитися до Коаліції і в чому переваги підтримки Стратегії імунопрофілактики, для лікарів.
– Чому Ви вирішили долучитися до Коаліції з вакцинацію? Чому вважаєте самий цей напрямок важливим та перспективним для нашої держави?
– Імунопрофілактика – запорука того, що держава витрачатиме менше коштів на охорону здоров’я в режимі “тушіння пожежі” і забезпечить інфекційну безпеку дітей та дорослих. Таким чином ми матимемо більше грошей на профілактику захворювань. Особливо важливо вакцинувати дітей, бо вони є переносниками інфекцій. А біля них можуть знаходитися люди з груп ризику: літні, онкохворі тощо. Захищаючи дітей від інфекційних захворювань, ми захистимо й групи ризику і таким чином отримаємо набагато вищий рівень життя.
– Чому реалізація державної Стратегії імунопрофілактики є вигідною для сімейного лікаря?
– З пацієнтів, що заключили зі мною декларації, 99% є вакцинованими згідно державного календаря. Рекомендоване же щеплення від грипу отримало близько 50% з них . Коли всі мої пацієнти вакциновані, я, фактично, менше працюю. Також мої декларанти не займають койкомісця в лікарнях і не відбирають кисень в тих, кому він потрібен. Наразі з усіх моїх пацієнтів лише двох за 4 місяці було госпіталізовано через коронавірусну інфекцію.
Також хочу поділитися цікавими результатами благодійної акції “Підвішена вакцина”, ініційованої мелітопольським осередком ГО “Батьки за вакцинацію”. В рамках акції в Дніпрі спільно з БФ Kiddo ми вже вакцинували близько 30 діток з особливими потребами – з ДЦП, муковісцидозом, епілепсією, генетичними захворюваннями. Ці маленькі пацієнти отримали рекомендовані вакцини (від грипу, пневмококу тощо) за кошти благодійників. Також з багатьма з них ми “наздогнали” і державний календар щеплень. Представники БФ відзначають, що після вакцинації якість життя дітей значно підвищилася: вони вже не пропускають реабілітаційні заходи, а сама їхня реабілітація проходить набагато ефективніше. В однієї з маленьких пацієнток з епілепсією, яку я вакцинувала, бачу величезний прогрес: вона змогла відвідувати школу, як інші діти, замість індивідуального навчання вдома. Тож можу як лікар констатувати, що переваги вакцинації для окремих пацієнтів і для держави в цілому є незаперечними. Тож лікарі нашого медичного центру і надалі продовжуватимуть просвітницьку роботу серед населення щодо важливості профілактичних щеплень.