10 тисяч щеплень за 4 місяці зробили мобільні бригади “Розбудова стійкої системи громадського здоров’я”

10 тисяч щеплень за 4 місяці – результат роботи мобільних бригад з вакцинації в 16 фокусних громадах проєкту USAID “Розбудова стійкої системи громадського здоров’я“.

16 мобільних команд, сформованих у центрах первинної медико-санітарної допомоги та лікарнях, розпочали свою роботу наприкінці січня – на початку лютого 2023 року в межах проєкту USAID “Розбудова стійкої системи громадського здоров’я”. Їхнім завданням було охопити протиковідною та рутинною вакцинацією населені пункти своїх громад, включно з віддаленими селами, де люди мали обмежений доступ до медичних послуг.

Станом на 5 червня, медикам вдалося зробити 6 тисяч щеплень проти COVID-19 і 4 тисячі щеплень проти дифтерії, правця та інших інфекцій, вакцинація проти яких входить до Національного календаря. Найбільш активно вакцинувалися дорослі та діти Лисецької та Косівської громад Івано-Франківської області, Жмеринської і Могилів-Подільської громад Вінницької області, а також Маяківської та Роздільнянської громад Одеської області.

Пріоритетною групою для протиковідної вакцинації залишаються літні люди. І саме вони отримали вже близько 3 тисяч щеплень в межах проєкту, щоб захиститися від важкого перебігу COVID-19, госпіталізації та смерті в результаті ускладнень. Активно вакцинуються й освітяни, які попередньо відвідують зустрічі з експертами в галузі вакцинації, що також організовані проєктом. На таких зустрічах слухачам надається актуальна інформація про стан захворюваності на вакцинокеровані інфекції, а лікарі та експерти регіональних центрів контролю та профілактики хвороб відповідають на всі запитання аудиторії, розвінчують міфи стосовно вакцинації та діляться досвідом в галузі боротьби з інфекціями.

Відповідно до напрацьованих за 4 місяці даних, 70% пацієнтів мобільних бригад отримують перші та другі бустерні щеплення, щоб посилити імунітет проти COVID-19. У той же час, більше тисячі пацієнтів тільки розпочали курс вакцинації завдяки медикам мобільних бригад. Багато з них від початку вакцинальної кампанії не мали змоги дістатися до пунктів щеплень через вік, далеку дорогу або стан здоров’я.

Актуальний графік виїздів мобільних бригад у фокусних громадах Вінницької, Житомирської, Івано-Франківської, Одеської, Київської, Чернігівської, Тернопільської та Чернівецької областей доступний за посиланням: https://cutt.ly/BwwJ6SxX
_____________
Проєкт «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я» фінансується американським народом через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується організацією Pact у партнерстві зі Швейцарським інститутом тропічної медицини та громадського здоров’я (Swiss Tropical and Public Health Institute (Swiss TPH)), Оверсіз Стратіджик Консалтінг (OSC), Європейським інститутом політики громадського здоров’я – ЄІПГЗ та за участю Шкіл громадського здоров’я Університету Темпл, Університету Дрексель та Федерації охорони здоров’я Філадельфії (Temple/Drexel/HFP), а також громадської спілки “Коаліція за Вакцинацію” на підтримку Міністерства охорони здоров’я України та Центру громадського здоров’я України.

Матеріал підготовано прес-службою ГС “Коаліція за вакцинацію