У 8 регіонах відбулися вебінари для лікарів з актуальних питань виконання національної програми імунопрофілактики
Заклади первинної медичної допомоги повинні швидко реагувати на зміни в законодавстві, на виклики, пов’язані з війною. Від цього залежить якість та доступність надання послуг, зокрема вакцинації.
На підтримку закладів первинки в 8 регіонах проєкту (Вінницька, Житомирська, Івано-Франківська, Київська, Тернопільська, Одеська, Чернігівська, Чернівецька) відбулись вебінари з актуальних питань виконання Національної програми імунопрофілактики для керівників ЦПМСД. До вебінарів долучилися, в цілому близько 320 керівників ЦПМСД.
Спікери:
Олександр Заіка – керівник Національної програми імунізації МОЗ України.
Олександра Каркіщенко – аналітикиня проєкту «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я»
Олександр Заіка представив Національну програму імунізації, виклики та рішення. Назвав пріоритетні завдання програми:
- забезпечення належного рівня охоплення щепленнями проти поліомієліту задля ліквідації спалаху;
- покращення адвокаційних заходів з метою збільшення рівня охоплення рутинними, зокрема серед дітей першого року життя, та протиковідними щепленнями;
- забезпечення відповідним холодильним обладнанням, вакцинами, транспортними засобами, портативного обладнання закладів охорони здоров’я на деокупованих територіях, в яких була зруйнована відповідна медична інфраструктура.
Пан Олександр зазначив, що в умовах війни поставки вакцин продовжуються. Робиться акцент на роботу виїзних бригад. Готується проєкт вакцинації в аптеках.
Пані Олександра доповіла про перебіг вакцинальної кампанії проти COVID-19 в кожній з областей проєкту. Підкреслила, що мета – захистити проти ковіду 70% населення.
Людмила Самойленко, лікар-імунолог Одеської обласної дитячої клінічної лікарні:
“Щиро вдячна спікерам, які брали участь у вебінарі за гарно структуровану інформацію та актуальні дані по Одеському регіону. Окремо дякую панові Олександру Заїці за відповідь на моє запитання про термоіндикатори та безпеку збереження вакцина, також вдячна, що Олександра Каркіщенко прислухалась до мого прохання надати алгоритм про внесення рутинних щеплень до ЄСОЗ.
На всі інші свої запитання я також почула відповідь протягом доповіді.
Занотувала всі рекомендації шановних експертів і вже поділилася з колегами, щоб якнайшвидше впровадити їх в життя і збільшити охоплення населення вакцинацією”.
Тетяна Козинець Ніжинський МЦПМСД:
“Велике спасибі за організований і такий актуальний вебінар. Олександр Заіка досить докладно висвітлив ,поставлене перед ним ,питання й, залишивши свої контакти, вже проконсультував і відповів на питання, яке виникло після вебінару. Навіть в умовах війни потрібно розвиватися, спілкуватися та вчитися.. Вакцинація рятує”.
____________________________
Проєкт «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я» фінансується американським народом через Агентство США з міжнародного розвитку USAID Ukraine – USAID Україна (USAID – US Agency for International Development) і виконується організацією Pact у партнерстві зі Швейцарським інститутом тропічної медицини та громадського здоров’я (Swiss Tropical and Public Health Institute (Swiss TPH)), Оверсіз Стратіджик Консалтінг (OSC), Європейський інститут політики громадського здоров’я – ЄІПГЗ та за участю Шкіл громадського здоров’я Університету Темпл, Університету Дрексель та Федерацї охорони здоров’я Філадельфії (Temple/Drexel/HFP), а також громадської спілки «Коаліція за Вакцинацію» на підтримку Міністерство охорони здоров’я України та Центр громадського здоров’я України.