Попередні підсумки роботи проєкту «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я»

Завершується перший квартал 2 року проєкту «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я», а це значить, що час підвести підсумки роботи в 32 фокусних громадах області, які, як нагадуємо, за конкурсним відбором були залучені для реалізації проєктних активностей, зокрема у напрямку «імунізація».

Розпочалася робота в громадах з проведення ознайомчих робочих зустрічей регіональної команди проєкту з активом громад (керівництво, освітяни, медики, соціальні працівники, ГО, волонтери тощо) з метою презентації завдань, місії та візії проєкту та проведення оцінки ресурсів, можливостей, а передусім викликів громад у сфері імунопрофілактики задля окреслення подальших кроків співпраці у напрямку захисту населення від інфекційних захворювань.

Варто відзначити, що всі 32 громади, які увійшли у новий проєктний рік, наголосили на бажанні працювати в проєкті та  посилювати спроможність своєї громади, передусім у підвищенні культури вакцинації та обізнаності щодо вакцинокерованих інфекцій.

На виконання даного завдання регіональні координатори з вакцинації проєкту із залученням обласних експертів з вакцинації та сімейних лікарів з центрів первинної медико-санітарної допомоги фокусних громад наразі провели вже 27 просвітницьких зустрічей, участь в яких взяли близько 650 осіб, передусім представників батьківських колективів, освітян, медиків, ВПО, влади, соціального сектору тощо.

Робоча зустріч в Менській громаді. Чернігівська область. 

Зустріч з промоції вакцинації. Тернопільська область.

Просвітницька зустріч в Бершадській громаді. Вінницька область.

Інформаційна зустріч з промоції вакцинації. Київська область.

Також було проведене анонімне анкетування щодо ставлення до вакцинації, в якому взяло участь близько 3 тис осіб з фокусних громад проєкту. Результати даного анкетування будуть представлені окремо, а наперед лише відзначимо, що міфів та упереджень у громадян багато, а значить, що є з чим працювати і зрозумілі результати, яких варто досягти по завершенні проєкту.

Ще було багато активностей з презентації Національного порталу з імунізації, поширення тематичної поліграфії серед медиків та громадськості, командних брейнштормів, безліч важливих комунікацій і ще купа малих, але важливих справ.. – про все й не написати, а головне, що це лише початок, попереду ще багато цікавих заходів і все задля того, аби наші українці були озброєні знаннями, а значить вакциновані та захищені!

Підготовлено редакцією Національного порталу з імунізації.